bakirkoy-palyaco-kiralama

İstanbul’un eski semtlerinden biri olan Bakırköy palyaço kiralama sektörünün ana damarlarından biridir.

Bakırköy’ün ara sokaklarını dolaştığımız zaman her köşede palyaço kiralama ve palyaço kiralama firmalarına denk gelmek çok olasıdır. Bu kadar büyük bir palyaço kiralama sektörünün bu kadar eski bir semtte bulunması çok doğal olmasının yanı sıra çok da iyidir.

Bakırköy Palyaço Kiralama

Biraz da Bakırköy’ün tarihinden bahsedelim. Bakırköy tarihi İstanbul’un tarihidir. Bakırköy Bizans döneminde önemini koruduğu gibi aynı zamanda askeri ve siyasi bir merkez konumuna da gelmiştir II. Abdülhamit burada tahttan indirilmiştir.

Bakırköy’ün tarihi gelişiminde Fransız işgalinin pek çok etkisi görülmüştür. İşgal daha sonra İstanbul’un kurtuluşu ile ortadan kalkmıştır. Hepdoman, Bizans döneminde eski önemini koruduğu gibi, aynı zamanda askeri ve siyasi bir merkez konumuna geldi bu bütün zedelenmeler ve idari değişimler bakırköy palyaço kiralama tarihini değiştirmeyi başaramamış.

Bakirköy’de ki palyaço kiralama firmaları hizmet vermeye devam etmişlerdir ve bu olaylardan sonra Bakırköydeki palyaço ün kazanmaya başlamış ve saraylara zengin konaklarına ve malikanelerde iş bulmaya, gösteri yapmaya soytarılık yapmaya başlamışlardır.

Bakırköy’de en ünlü palyaço Osmanlı saraylarına girmeyi başaran rus asıllı Nikolay’dır, Vahdeddin’in padişahı olan Nikolay tarih kitaplarına göre kısa boylu yaklaşık 1.30cm boyunda 65 kilo civarında güldürücü felsefeden anlayan 9 lisan bilen aynı zamanda Osmanlı baş tercümanıydı padişah bir isteği olduğunda önce palyaçosuna sorar ona göre hareket ederdi, savaş ilanlarından tutun mücevher isteklerine vergi zamlarından kapütilasyonlara kadar her konuyu palyaçosuna danışırdı.

Bakırköy Palyaço Firması Nerede Bulunur?

Bakırköy konum olarak İlçe sınırları kuzeyindeki E-5 Karayolu sınırı olup, Güngören ve Bahçelievler ilçeleri; güneyinde Marmara Denizi, doğusunda Çırpıcı deresi sınır olup, Zeytinburnu ilçesi, batısında ve kuzey-batısında ise Küçükçekmece ilçesi bulunmaktadır.

Bu sınırlar içerisinde Bakırköy ilçesi 35 km2 alana kuruludur.Toplam 15 mahalleden oluşmaktadır. 1926’da ilçe olan Bakırköy’den; 1957’de Zeytinburnu (Fatih’in batı mahallelerini de alarak), 1987’de Küçükçekmece ayrılarak ilçe olmuştur. 1992’de Bağcılar, Bahçelievler, ve Güngören (Esenler 1994’te Bağcılar ve Güngören ilçelerinin bazı mahallelerinden oluşmuştur) Bakırköy’den; Avcılar ise Küçükçekmece’den ayrılarak ilçe olmuştur. İstanbul’un gelişmiş ve eski ilçelerinden biridir. Palyaçolar için merkez olan Bakırköy palyaço kiralama hizmeti almak isteyenler için vazgeçilmez bir seçenektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + 6 =