palyaco-kiralama-icin-8-neden

En çok Türkiye genelinde çocuk doğum günlerine çağrılan palyaçolar hem çocuğunuzu hem de gelen arkadaşlarına partide doyasıya eğlenmesini sağlıyor. Eğlence sektörünün dinamikleri olan doğum günü organizasyonları , partiler , davetler, anaokulu eğlenceleri , açılışlar git gide artmaktadır.Bu organizasyonların en güçlü yanını palyaço kiralama almıştır.Ve merak ediyorsunuz doğum günü için palyaço kiralama nasıl yapılır, oyunları, yüz boyama, çoçuklara saçtığı mutluluk. İşte bu eğlence sektörünün kilidi olan palyaço kiralama için 8 nedeni şimdi sizler için paylaşıyoruz.

1. Ben Sustum, Palyaço Konuşsun

Çoçukların çok sevdiği doğum günü partilerinin , anaokulu açılışlarının vazgeçilmezi olan palyaçolar komik olmaları ile birlikte insanların algısında pozitif bir bakış açısı bırakmaktadır.Durum böyle olunca da bütün eğlence sektörünn tek anahtarı palyaço kiralama oluyor.Böylelikle toplum içerisindeki çoçuklarda ebeveynlerde direkt bir etkiye sahip palyaçolar , firmaları , aileleri , kurumları palyaço kiralamaya itiyor.

2. Renkli ve Gülümseyen Yüzler ile Dikkatleri Tek Noktada Toplamak

Eğlence sektörünün git gide artış göstermesi ile birlikte rekabet içerisinde olan kurumlar olsun , çoçukları için her şeyin özel olmasını isteyen aileler olsun soluğu palyaço kiralamada alıyor. Palyaçoların sahip olduğu güler yüzlülük direkt onları görmeden bile zihinlerde canlanmaktadır. Kırmızı burunları, kocaman ayakkabıları içerisindeki renkli kişilikleri ile içten gülümseyişleri etrafa yansımaktadır. Böyle bir tablo karşısındaki mutluluğu hayal edin. İnsanlara bulaştırmış oldukları bu neşe ile onların etrafında toplanmamak , algı odağımızı onlardan alıkoymakta imkansızlaşıyor.

3. İnsanların Algısında Oluşmuş Tatlılık Abidesi

Her Bipalyaço’nun kendisinde olması gereken özellikler içerisindeki komik olma. Kendimizden de yola çıkacak olursak çevremizde komik olan insanları ararız.Onları görünce yüzümüzde kocaman tebessümler oluşur.Oluşan tebessümler bazen bizi hiç anlamadan sesli kahkalara iter.Kulaklarınızda çınlanan o kahkalar.İşte insanlar tam da bu noktada mutlulukları ile bütünleşmiş iken karşılarında kocaman burunları , renkli yüzleri ile duran tatlılık abideleri ile karşı karşıyalar.

4. Palyaço İle Karşılaşma Anındaki Duraksamalar

Palyaçolar çok farklı etkinliklerde bulunmaktadırlar. Her farklı etkinlik yeni bir çevre, şehir, cadde, sokak. İnsanoğlu da sürekli hareket halinde belli amaçlar doğrultusunda koşuşturmaca içerisindedir. Haniden gördüğünde insanlarda özelliklere de çoçuklarda bıraktığı o duraksama kaçılmazdır. Bipalyaço’ların bıraktığı bu etki hizmetini en güzel şekilde yaptığının göstegesidir. O anda insanların kendilerini daha rahat hissetmeleri, etraftaki gülümsemeler içerisinde bir kahkaha sesinin yükselmesine sebebiyet veren palyaçolar. İşte tam da eğlence sektörünü doruğa çıkarmış olan palyaço kiralamanın vazgeçilmezliği.

5. Renkli Balonlar, Değişik Figürler Yapmanın İnsanları Rahatça Cezbetmesi

Bir insan üzerinde etkili olmabilmenin yollarından biri de görsel iletişimdir. Palyaçolarda yeri gelince çoçuklar gibi düşünerek, değişik figürler yaparak, balonlarla renklilik katarak çoçukların dünyasına ulaşırlar. Siz düşünün hangi çoçuğu cezbetmez ki eğlence dünyasının gözleri önünde olması.Yapılan figürler ile doğum günü organizasyonları , anaokul açılışları renklilik kazanır. Palyaçolar için çoçukları güldürmeyi bir zorunluluk varsayarak onların dünyasına inmek , cezbetmenin anahtarıdır.

6. İletişime Geçmede Sağlanan Kolaylık

Hiç şüphesiz ki iletişim hayatımızın vazgeçilmez dönüm noktasıdır. İnsanlar sürekli birbirleri ile iletişim halindedirler.Günlük hayatımızda sadece konuşarak sözlü iletişimde bulunmuyoruz. Yeri geliyor gördüğümüz bir resim , sembol bizlere anında bir şeyi anımsatabiliyor , etki bırakabiliyor. Durum böyle olunca da palyaçoların görünümde olan tatlılıkları, yüzlerindeki gülümseme, sembolize edilmiş şekiller çoçukları harekete geçiyor.Bırakmış oldukları komiklik ise onlara rahatça ulaşabileceğimizin kaynağıdır.

7. Nasıl Eğlendirileceğini İyi Bilmek

Eğlence dünyasının git gide artış göstermesi insanlar tarafından seçiciliği de arttırmıştır. Aileler çoçuklarının özel olmasını isterler , onları değerli hissettirebilmek adına farklı etkinliklere başvururlar. Çoçuklarına düzenleyecekleri doğum günü organizasyonlarında onları mutlu etmek, onları eğlendirebilmenin yolunu seçerler. İşte bu noktada palyaçolar çoçuklar gibi düşüebilme, hayal gücüne sahip oldukları için onları nasıl eğlendirebileceğini bilen gülen yüzlerdir.

8. Çoçukları Kolayca Kendilerine Bağlayabilme

Bipalyaço’lar sahip oldukları kırmızı burunları, kocaman pofuduk ayakları ile çoçukların dikkattini kolayca çekebilirler.Çoçukların görsel algısına direkt şırınga etkisinde bulunurlar. Yüzlerinde ki boyamalar, üzerlerinde giysiler hele ki yapılan komiklikler ile çoçukları kendilerine çok rahatça bağlıyorlar. Çoçukların en sevdiği şey olan renklilik , farklılık , değişik sembolleri içeren palyaçolar onları kendilerine bağlıyor.

Sizlerle palyaço kiralama için 8 nedeni paylaştık.Umuyorum ki okuduktan sonra sizin de doğum günü partilerinde, açılışlardaki tercihiniz palyaço kiralamak olacaktır. Bipalyaço, doğru adrestesiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + 19 =