dogum-gunu-suslemeleri-maske

Günümüzde kutlama süslemeleri başta doğum günü partileri olmak üzere, after party, düğün, davet ve çeşitli kutlamalarının olmazsa olmazlarıdır. Kutlama ve organizasyonlarda çeşitli renk ve süslemeler tercih konusudur. Doğum günü süslerinin renk skalası ve şekli oldukça çeşitlidir. Bu süslemeler ortamlara renk katar ve daha güzel bir görüntüye sahip olunmasını sağlar. Cinsiyet ve yaş gruplarına göre de renk, şekil bakımından çeşitlidir.

Doğum Günü Süslemeleri Nelerdir?

Kafelerde, parklarda, bahçelerde, şık mekanlarda veya evlerde doğum günü partileri için birbirinden değişik modellere sahip doğum günü süslemeleri kullanılmaktadır. Çocukların ve davetlilerin o güne özel bir mutluluk yaşaması için doğum günü süslerinin anlamı bir başkadır. Peki hangi doğum günü süslemeleri partilerde kulllanılmaktadır?

Helyumlu Balonlar

dogum-gunu-suslemeleri-duvar-susleri

Son zamanlarda doğum günlerine ve diğer kutlamalara götürdüğümüz helyumlu balonlar oldukça dikkat çekici hale gelmiştir. Birçok farklı şekil ve baskılı çizgi film karakterleri de olmak üzere birçok organizasyonda ilgi görmektedir. Helyumlu balonlar uçucu özelliği ile çocuklar için çok büyük bir eğlence aracıdır. Kimi organizasyonlarda bolca rastladığımız helyumlu balonlar sınırsız renk skalasıyla çocuklar için baş döndürücü bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle parkta, bahçede doyasıya eğlenen çocuklar için doğum günü süslerinin başında helyum balon gelir.

Duvar Süsleri

dogum-gunu-suslemeleri

Duvar süslemelerinde de birçok doğum günü süslemeleri çeşidi bulunmaktadır. Renkli kartonlar ve yazılar, duvarları ve tavanları süslenmektedir. “Doğum günün kutlu olsun!”, “İyi ki doğdun.” veya “Seni Seviyoruz.” gibi sonsuz seçeneklerle donatılabilen duvar yazıları, doğum günü süsleri için olmazsa olmazlardan biridir. Doğum günü çocuğuna özel olarak hazırlanan fon içinde yer alan duvar süslemeleri, istenilen kartonlarla veya karakterlerle donatılabilir. Doğum günü için çekilen hatıralar için duvar süsleri parti ortamını sağlayan en kritik materyallerdir.

Şapka ve Maskeler

dogum-gunu-suslemeleri-maske

Süslemelerin bir başka çeşidi de doğum günü partileri için satılan şapka ve maskelerdir. Şapka ve maske satışında doğum günleri başta gelse de, yılbaşı ve kına gecelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Doğum günü çocuğuna özel, sevdiği karaktere ait bir maske veya şapka onun hayal dünyasında bir kahramana dönüşmesine sebep olur. Onun için çok değerli olan bu kartonlar, tüm davetliler için büyük bir eğlence aracıdır. Doğum günü organizasyonundan kalan hatıra fotoğrafları içinse renkli kareler oluşturur.

Sosis Balonlar

dogum-gunu-suslemeleri-sosis-balon

Doğum günü kutlama süslemelerini çoğu animasyon ve organizasyon firması sıkça kullanılmaktadır. Özellikle palyaço kiralama sektöründe sosis balonlar oldukça ilgi görmektedir. Çocuklar sosis balondan palyaço tarafından yapılan farklı figürlere hayran kalmaktadır. Hem hayal güçlerini geliştiren çocuklar sosis balon ile el becerisini geliştirmeyi hem de koordinasyon sağlamayı öğrenirler. İstanbul palyaço kiralama organizasyonları sıkça rastladığınız sosis balonlar doğum günü süslemeleri için de oldukça özgün bir konsept oluşturur. Bunun haricinde animasyon ve organizasyon şirketlerinin sağladığı harf ve rakam balonlar da mevcuttur.

Doğum günü süslemeleri saydığımız araç gereçlerin dışında sayısız çeşitte olduğundan her konsepte göre farklılık gösterebilir. Doğum günü partinize uygun materyalleri bir araya zevkinize göre getirebilir. Farklı doğum günü süsleri ile özgün sonuçlar elde edebilirsiniz.

Doğum Günü Süslemeleri Nasıl Bulunur?

dogum-gunu-suslemeleri-balon

Doğum günü süsleri için birçok mağaza ve satış noktası bulunmaktadır. Tercih edilen yerlerin başında “Party Store”lar bulunmaktadır. Bu noktalardan çeşitli ve farklı renk renk kutlama süsleri, araç ve gereçleri temin edilebilir. Onun dışında kırtasiyeler de oldukça seçeneğe sahip noktalardandır. Bu noktada büyük market zincirleri de bize doğum günü süslemeleri konusunda yardımcı olabilir. Fiyatlar ve süsleme çeşitleri mağazalara göre değişebilmektedir. İnternet üzerinden online satış yapan birçok web site de mevcuttur.

Bunun yanı sıra el ile doğum günü süslemeleri de hazırlanabilir. Günümüzde pratik el işleri oldukça yaygınlaşmıştır. Yumurta kartonları, çeşitli butik eşyalar ve kağıtlar kutlama süslemelerine dönüştürülebilir. Bunun için birçok Youtube kanalı, farklı sosyal medya hesapları ve bloglar bulunmaktadır. Videolu ve yazılı anlatım internet üzerinde birçok sitede mevcuttur. Hesaplı ve hoş doğum günü süslemeleri elde etmek artık çok kolaydır. Aynı zamanda TV üzerinde öğlen kuşağı programları da bu konuya değinmekte ve içeriğinde yer vermektedir. Videolu ve yazılı anlatım kanallarda da mevcuttur.

Hoş görüntü veren rengarenk ve çeşit çeşit doğum günü süslemeleri özel günlerde ve kutlamalarda hep sizinle!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − 3 =