palyaço-olmak-için-10-neden

 

Palyaço olmak bazılarımızın küçüklükten beri kurduğu bir hayaldir. Palyaçoların giydikleri kıyafetler, sürekli mutlu olmaları, oyunlar oynamaları ve gösterileri hepimizin ilgisini çekmiştir. Bizde palyaçoluk mesleğinin hayalini kuran insanlar için nedenleri sıraladık.  Umarız keyifle okursunuz.

10-Eğlenmek

Palyaçoluk mesleğinin temel tabularından biri olan eğlenmek, bu mesleği daha da keyifli hale getiriyor.  Birçok mesleğin yanı sıra ilk görevi eğlenmek olan bu meslek maalesef eğlenmeyi bilmeyen bir insan için çok zor. Çünkü eğlenmeyi bilmeyen bir insan başkalarını eğlendiremez. Bir palyaçoya baktığımızda ne zaman onu üzgün ve sıkılmış görürsek bizim mutlu olmamız zorlaşır ve hiçbir çocuk mutsuz bir palyaço görmek istemez aksine ne kadar mutlu olursa çocukta bir o kadar güzel vakit geçirir. Bu yüzden palyaço eğlenirken eğlendirmelidir.

9-Eğlendirmek

İnsanların mutluluğunu görmekten aynı derecede mutlu olan insanlar için palyaçoluk mesleği kaçırılmaz bir fırsattır. Palyaçoluk mesleğinin ikinci önemli noktası da eğlendirmektir. Palyaçolar başka insanları eğlendirmeyi sevmeli ve insanların mutluluğundan zevk almalıdır. Başka mesleklerde işiniz tüm gün oturup hesap kitaplarla uğraşmak iken palyaçoluk mesleğinde göreviniz eğlendirmek. Eğlence kelimesinin geçtiği bir meslek ne kadar sıkıcı olabilir? Palyaço olmak bu yüzden çok güzeldir.

8-Farklı bir karaktere bürünmek

Mesleğin en güzel taraflarından biride farklı bir insan olmaktır. Yüzünüzün boyanmış, saçlarınızın değişik bir renkte kıyafetlerinizin ise günlük hayattan çok farklı bir şekilde olması bu mesleği daha da çok cazip kılıyor. Günlük yaşadığınız hayattan uzaklaşıp başka bir karaktere bürünmek çok eğlenceli olacaktır. Özellikle o haldeyken arkadaşlarınızın bile sizi tanımaması da onlara küçük süprizler yapmak için olanak sağlayacaktır.

7-Çocuklarla vakit geçirmek

Palyaço olmanın getirdiği en güzel sorumlulukta çocuklarla vakit geçirmektir. Etrafınızda birçok çocuğun olması, hepsinin size büyük bir ilgiyle bakması ve bir sonraki yapacağınız numaraların ne olduğunu heyecanla beklemeleri palyaçoları gerçekten mutlu etmektedir. Onların yaşına inip gençleşmeniz tekrar hayallerle dolu oyunlar oynamanız sizleri bir kere daha çocukluğunuza döndürmek için bir kapı olacaktır.

6-Sosyalleşmek

Palyaçoların katıldığı etkinliklerde normal mesleklerde ki gibi her gün gördüğünüz insanlar yerine her etkinlikte farklı insanlarla tanışıp farklı yerler görmekte sizi sosyal açıdan diğer insanlardan üstün kılacaktır. Her gün aynı saatte kalkıp rutin yaptığınız işler yerine saatleri ve ortamı farklı olan palyaçoluk mesleği sizi her daim genç kılacak ve hayat görüşünüzü pozitif arttıracaktır.

5-Oyunlar Oynamak

Palyaço olmanın bir diğer artısı ise tabiki de oyunlar oynamaktır. Oyun oynayarak para kazanmak bir insan için inanılmaz bir fırsat. Üstelik oyun oynamak kişisel gelişim için de çok önemlidir. Oyunlar oynayarak hayal gücünüzü genişletebilir ve bakış açınızı genişletebilir.

4-Yüz Boyama ve Balondan Oyuncaklar Yapmak

Mesleğin çocuklarla birlikte yapıldığını söylemiştik. İşi arkadaşlarımız çocuklar olunca da onları eğlendirmek için çeşitli faaliyetlere hakim olmamız gerekiyor. Çocukların çok hoşuna giden yüz boyama etkinliği, palyaçoların çeşitli boyalarla çocukların yüzlerine değişik simgeler yaparak mutlu olmalarını sağlıyor. Sosis balonlarla yaptığı etkinlikler ise küçük büyük herkesin ilgiyle izlediği etkinlikler arasında.

3-Sabah 8 akşam 5 işlerine son

Palyaçoluğun en avantaj sağladığı kısım ise zaman… Sabahın erken saatlerinde kalkmak yerine etkinliğin saatlerinde ve her gün yerine haftanın belli günlerinde çalışmak meslek için çok güzel bir neden.

2-Küçük bisikletler kullanmak

Palyaço olmak akrobatik hareketleri de beraberinde getirir. Birçoğumuzun nasıl yaptıkları konusunda şaşırdığı aşırı derecede küçük veya tek tekerlekli bisikletleri kullanma konusunda ustalaşmış olan palyaçolardan biri de belki siz olmak istersiniz.

1-Farklı insanlarla iletişim halinde olmak

Palyaçoların gittiği etkinliklerde her zaman aynı insanların olmaması ve farklı insanlarla tanışması bu mesleği seçmek için yeterli bir sebep. Kim yeni insanlarla tanışmayı sevmez ki?

 

Bu yazımızda palyaço olmak için 10 tane nedeni sizlerle paylaştık. Umarız size faydalı olmuştur. Eğlenmeniz ve eğlendirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + seventeen =